Call Me Blue – Hodowla psów rasy Australian Cattle Dog Wrocław

Wszystko zaczęło się od spontanicznej decyzji podjętej pewnego sobotniego wieczoru. Następnego dnia w naszym domu pojawił się 4-miesięczny, przepiękny pies rasy Australian Cattle Dog, który absolutnie zawładnął naszymi sercami. 

Każdy kolejny tydzień dostarczał nam nowych doświadczeń i coraz więcej miłości do tej niezwykłej rasy, a pasja przerodziła się w chęć prowadzenia własnej hodowli ACD, która zaowocuje w przyszłości zdrowym potomstwem naszych psów, które odziedziczy po swoich rodzicach najlepsze geny.


Poświęcenie i pasja

Hodowla ACD wymaga poświęceń. Tylko wtedy można z pasją i pełnym zaangażowaniem oddać się wychowaniu psów, wspieraniu ich rozwoju oraz zaspokajaniu naturalnych, pasterskich instynktów. To jednocześnie ogromna przyjemność obserwować psy ACD w akcji – podczas pracy czy w czasie codziennych zabaw. 

Nauka i pokora

Hodowla Australian Cattle Dog to także stałe pogłębianie wiedzy na temat rasy, genetyki oraz zdrowia, śledzenie publikacji naukowych, inspirowanie się autorytetami, ale również duża dawka samokrytyki. Nie każdy pies jest bowiem idealny, choć z pewnością każdy hodowca chciałby mieć tylko takie w swojej hodowli. Nie każdy pies będzie doskonale czuł się w roli psa wystawowego i nie każdy będzie z entuzjazmem biegał za frisbee. 

W naszej hodowli ACD dążymy do tego, aby nasze psy prowadzić zgodnie z ich temperamentem i naturalnym predyspozycjami, dlatego niezwykle ważna jest dla nas wiedza i świadomość tego, co sprawia im przyjemność i pobudza do działania, a co je stresuje lub demotywuje. 

Wiele uczymy się również od naszych psów, które na swój sposób komunikują nam swoje potrzeby oraz emocje. Prawidłowe odczytywanie wysyłanych przez nie sygnałów sprawia, że doskonale się rozumiemy. 

Hodowla Australian Cattle Dog – nasze psy

W naszej hodowli ACD posiadamy obecnie:

  • psa reproduktora CAMARO Chobienia Forest vel. CHARLIE
  • Sukę hodowlaną AARICIA Zbójecka Saga vel. ANA
  • Sukę hodowlaną ACD Rutkowscy HARRIET vel. MOLLY

Nasze psy ACD uwielbiają sport oraz stymulację umysłową. Na co dzień zapewniamy im dawkę ruchu w formie spacerów, zabawy frisbee, pływania, a także zabaw węchowych. Dzięki temu psy są doskonalej formie fizycznej i psychicznej.

Australian Cattle Dog – hodowla Call Me Blue

Hodowla Australian Cattle Dog CALL ME BLUE została zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce w 2019 roku. Lokalizacja: Wrocław (okolice, a dokładnie Smardzów Wrocławski).

Hodowla Australian Cattle Dog

Hodowla Australian Cattle Dog Wrocław – Call Me Blue FCI 

Decydując się na założenie hodowli psów rasy Australian Cattle Dog zależało nam na tym, aby nasze psy wydawały na świat potomstwo nie tylko jak najbliższe wzorcowi, ale również, a może przede wszystkim – szczenięta zrównoważone, odważne, aktywne i zarazem oddane właścicielowi. Szczenięta po narodzeniu przebywają z matką, jednak jak tylko wejdą w fazę intensywnego rozwoju i podatności na socjalizację, przebywają w naszym domu, dzięki czemu mają możliwość poznania zasad panujących w świecie człowieka i czerpania pierwszych doświadczeń z kontaktów z ludźmi.  Nie chcemy mieć psów – robotów. Poziom szkolenia posłuszeństwa pozostawiamy przyszłym właścicielom. Natomiast my chcemy, aby szczenięta poznały świat człowieka, umiały czytać pewne sygnały i jednocześnie wysyłać swoje. Dzięki temu staną się nie tylko doskonałymi towarzyszami, ale również prawdziwymi, oddanymi przyjaciółmi.